Projekt- konstrukcja – szycie, czyli jak powstaje model

/ / Marka MarQBella, kobiety nowoczesne, wymagające, pewność siebie, uroda, modele autorskie, design, jakość, niepowtarzalność, indywidualizm, klasyka, elegancja, moda

Wszyscy kupujemy ubrania, wiadomo musimy w czymś chodzić. Kupujemy w sklepach stacjonarnych i internetowych. Wszędzie duży wybór , a ceny zróżnicowane. Na pewno każdy wie, że między cenami  odzieży w sieciówkach , a cenami  polskich marek istnieje spora różnica.

Polscy projektanci poświęcają swój czas zanim powstanie pierwszy model. Jako pierwszy powstaje projekt, wizja projektanta przeniesiona na kartkę. Kolejnym etapem jest z tego projektu zrobienie dobrej konstrukcji w wybranym rozmiarze. Kolejną rzeczą jest uszycie pierwszego prototypu , czyli sprawdzenie , czy osiągnięty został efekt jaki był zaplanowany na początku. Wpływa na to wiele czynników, chociażby to, czy zastosowany materiał jest odpowiedni do danego modelu, jak się sprawdza w noszeniu i zachowuje po praniu. Polscy projektanci zwracają uwagę na każdy szczegół, kładą nacisk na jakość materiałów i wykonania. Kiedy już pierwszy projekt zostanie zatwierdzony następuje stopniowanie. Stopniowanie to nic innego jak dopasowanie ubrania na dany rozmiar. Jest to zwiększenie lub zmniejszenie odzieży zgodnie z określonymi wymiarami czyli szerokość, obwód w talii, biodrach itp. Dlatego też, cały proces wymaga czasu, by dany model trafił do klientki.

Polskie marki szyją w małych polskich szwalniach, do produkcji odzieży używają dobrej jakości materiałów. Wszystkie dodatki takie jak np. guziki, suwaki , metki czy etykiety, są oznaczone logo marki, jest to wyróżnienie ,które świadczy o indywidualizmie.

Podsumowując, cena ubrania od polskiego projektanta jest wyższa od ceny ubrania z siciówki ponieważ, szyta jest w Polsce, a  nie w innych krajach. Dobrej jakości materiał nie jest tani, a wszystkie inne dodatki też mają swoją cenę. Konstrukcja, szablony i stopniowanie, nie wystarczy narysować projekt i zanieść do szwalni, za przygotowanie i uszycie pierwszego wzoru też trzeba zapłacić. By dobrej jakości produkt trafił do klientki musi być starannie złożony, zapakowany w firmowe pudełko . Jak widać cena ubrania zależy od wielu czynników, a szczególnie pracy ludzi przez cały ten proces.